2008 pekin Olimpiyat Oyunları Hüseyin Ateşer gururlu!

Antakya Yaşama Sevinci Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Ateşer, "Kentimizden ve kulübümüzden ilk kez bir sporcunun Olimpiyat Oyunları'na katılmasının gururunu yaşıyoruz" dedi.

Ateşer, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) Milli Okçu Gülbin Su ile düzenlediği basın toplantısında, sporcularının 2006 yılında Çek Cumhuriyeti'nde Avrupa ikinciliği, geçen yıl da Güney Kore'de dünya üçüncülüğü ve çok sayıda Türkiye birinciliği bulunduğunu belirtti.

Gülbin Su'dan tüm Türk ulusunun olimpiyatlarda da madalya beklediğini ifade eden Ateşer, şöyle devam etti:
''Hatay spor tarihinde ilk kez bir sporcu Paralimpik Olimpiyat Oyunları'na katılacak. Şu ana kadar sporcumuza en büyük destek Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ali Rıza Tütüncüoğlu ve Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu'dan geldi. Gülbin, önce Ankara'da yapılacak Milli Takım kampına katılacak, daha sonra da 3 Eylül'de kafileyle Pekin'e gidecek. Gülbin, performansının şu anda zirvesinde. Dileğimiz Gülbin Su'yu olimpiyatlar sonunda omuzlarda karşılamaktır. Kentimizden ve kulübümüzden ilk kez bir sporcunun Olimpiyat Oyunları'na katılmasının gururunu yaşıyoruz.''

Gülbin Su da bayanlarda 14 ülkeden 8 sporcunun katılacağı okçuluk branşında hedefinin madalya ile dönmek olduğunu ifade ederek, ''Olimpiyatlara hazırlanmamda bana destek olanlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bana güvenenleri mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım. Ülkem ve ilimiz adına yarışmanın onurunu yaşıyorum. Bu şansı en iyi şekilde değerlendireceğim'' diye konuştu.

Ateşer, daha sonra Gülbin Su'ya cumhuriyet altını takarak, olimpiyatlarda başarılar diledi.

Bu arada, Valilik bahçesinde düzenlenen ''Türkiye Okuyor Kampanyası'' tören bitiminde Gülbin Su ile konuşan Hatay Valisi Nusret Miroğlu da sporcuya başarılar dileyerek, madalya ile dönmesi temennisinde bulundu.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !