Türk Olimpiyat Takımımız Pekin 2008 - Halter

Bünyamin Sudaş



Bünyamin Sudaş ülkemizi Halterde 105 kiloda, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 23/08/1975 Erzincan
Boyu-Kilosu: 176cm 112kg
Eğitimi: Üniversite
Kulübü: ASKİ Spor Kulübü
Antrenörü: Raif Özel, Muharrem Süleymanoğlu
Branşı: Siklet: 105 kg

2005
Avrupa Şampiyonası Sofya, Koparma 3., Silkme 2., Toplam 2.

2003
Dünya Şampiyonası Vancouver, Koparma 7., Silkme 2., Toplam 3.

2002
Dünya Şampiyonası Varşova, Koparma 5., Silkme 2., Toplam 4.
Avrupa Şamipyonası Antalya, Koparma 4., Silkme 2., Toplam 3.

2001
Dünya Şampiyonası Antalya, Koparma 5., Silkme 1., Toplam 2.
Avrupa Şampiyonası Trencin, Koparma 7., Silkme 3., Toplam 6.

2000
Sydney Olimpiyat Oyunları 7.
Avrupa Şampiyonası Sofya, Koparma 2., Silkme 3., Toplam 3.

1999
Dünya Şampiyonası Athens, Koparma 9., Silkme 3., Toplam 4.
Avrupa Şampiyonası La Coruna, Koparma 5., Silkme 3., Toplam 3













İzzet İnce



İzzet İnce ülkemizi Halterde 85 kiloda, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 01/01/1981 Kütahya
Boyu-Kilosu: 173cm 86kg
Eğitimi: Üniversite
Kulübü: Ankara ASKİ
Antrenörü: Raif Özel, Muharrem Süleymanoğlu
Branşı: Siklet: 85 kg

2008
Avrupa Şampiyonası Lignano, Koparma 3., Silkme 7. Toplam 6.

2007
Avrupa Şampiyonası Strasbourg, Koparma 1., Silkme 2., Toplam 2.

2006
Dünya Şamipyonası Santo Domingo, Koparma 4., Silkme 99., Toplam 99.

2005
Avrupa Şampiyonası Sofya Koparma 99., Silkme 3. Toplam 99.

2004
Atina Olimpiyat Oyunları 99.
Avrupa Şampiyonası Kiev, Koparma 2., Silkme 3., Toplam 1.

2003
Avrupa Şampiyonası Loutraki, Koparma 3., Silkme 6., Toplam 4.

2001
Avrupa Şampiyonası Kalmar, Koparma 1., Silkme 3., Toplam 2.
Avrupa Şampiyonası Selanik, Koparma 3., Silkme 4., Toplam 3.










Nurcan Taylan



Nurcan Taylan ülkemizi Halterde 48 kiloda, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 29/10/1983 Ankara
Boyu-Kilosu: 152cm 50kg
Eğitimi: Üniversite
Kulübü: Nurcan Taylan Gençlik ve Spor Kulübü
Antrenörü: Talat Ünlü, Osman Nuri Vural
Branşı: Siklet: 48 kg

2008
Avrupa Şampiyonası Lignano, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 1.

2007
Avrupa Şampiyonası Strazburg, Koparma 3., Silkme 2., Toplam 2.

2005
Akdeniz Oyunları Koparma 1., Silkme 1.

2004
Atina Olimpiyat Oyunları 1.
Avrupa Şampiyonası Kiev, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

2003
Dünya Şampiyonası Vancouver, Koparma 3., Silkme 5., Toplam 3.
Avrupa Şampiyonası (Gençler) Valencia, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Dünya Şampiyonası (Gençler) Hermosillo, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.
Avrupa Şampiyonası Loutraki, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

2002
Dünya Şampiyonası Varşova, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.
Avrupa Şampiyonası (Gençler) Nuoro, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Dünya Şampiyonası Havirov, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.
Avrupa Şampiyonası Antalya, Koparma 2., Silkme 3., Toplam 3.

1999
Avrupa Şampiyonası (Gençler) Spala, Koparma 2., Silkme 1., Toplam 1.
Avrupa Şampiyonası (U16) Lignano, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.














Sedat Artuç



Sedat Artuç ülkemizi Halterde 56 kiloda, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 09/06/1976 Bitlis
Boyu-Kilosu: 160cm 62kg
Eğitimi: Lise Mezunu
Kulübü: Ankara Güven Spor
Antrenörü: Raif Özel, Muharrem Süleymanoğlu
Branşı: Siklet: 56 kg

2005
Avrupa Şampiyonası Sofya, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Akdeniz Oyunları Almeria, Koparma 2., Silkme 1.

2004
Atina Olimpiyat Oyunları 3.
Avrupa Şampiyonası Kiev, Koparma 2., Silkme 1., Toplam 1.

2003
Dünya Şampiyonası Vancouver, Koparma 2., Silkme 4., Toplam 3.

2002
Avrupa Şampiyonası Antalya, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.

2001
Dünya Şampiyonası Antalya, Koparma 4., Silkme 5., Toplam 4.
Avrupa Şampiyonası Trencin, Koparma 3., Silkme 4., Toplam 4.

1998
Avrupa Şampeyonası Riesa, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.

1997
Dünya Şampiyonası Chiang Mai, Koparma 6., Silkme 8., Toplam 7.
Avrupa Şampiyonası Rijeka, Koparma 7., Silkme 4., Toplam 6.

1996
Avrupa Şampiyonası Prag, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Dünya Şampiyonası Varşova, Koparma 2., Silkme 99., Toplam 99.

1995
Dünya Şampiyonası Varşova, Koparma 6., Silkme 10, Toplam 7.
Avrupa Şampiyonası Beer Sheva, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

1994
Avrupa Şampiyonası Roma, Koparma 6., Silkme 3. Toplam 4.
Dünya Şampiyonası Jakarta, Koparma 6., Silkme 7., Toplam 6.












Sibel Özkan



Sibel Özkan ülkemizi Halterde 48 kiloda, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 03/03/1988 Afyonkarahisar
Boyu-Kilosu: 159cm 49kg
Eğitimi: Üniversite
Kulübü: Kuyulu Sebil Halter İhtisas Külubu
Antrenörü: Talat Ünlü, Osman Nuri Vural
Branşı: Siklet: 48 kg

2008
Dünya Şampiyonası (Gençler) Cali, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Avrupa Şampiyonası Lignano, Koparma 3., Silkme 1., Toplam 2.

2007
Avrupa Şampiyonası İspanya, Koparma 2., Silkme 1., Toplam 1.
Dünya Şampiyonası Thailand, Koparma 4., Silkme 4., Toplam 4.
Dünya Şampiyonası Prag, Koparma 2., Silkme 1., Toplam 1.
Avrupa Şampiyonası Stazburg, Koparma 4., Silkme 6. Toplam 5.

2005
Dünya Şampiyonası Busan, Koparma 6. Silkme 1., Toplam 3.
Akdeniz Oyunları Silkme 2.

2004
Avrupa Şampiyonası Stavanger, Koparma 2. , Silkme 1., Toplam 1.








Taner Sağır



Taner Sağır ülkemizi 77 kiloda Halterde, Pekin'de temsil edecek.

Doğum Tarihi ve Yeri: 13/03/1985 Bulgaristan
Boyu-Kilosu: 171cm 81kg
Eğitimi: Üniversite
Kulübü: Ankara Demirspor
Antrenörü: Raif Özel, Muharrem Süleymanoğlu
Branşı: Siklet: 77 kg

2007
Avrupa Şampiyonası Strazburg, Koparma 4., Silkme 3., Toplam 3.

2006
Dünya Şamipyonası Santo Domingo, Koparma 2., Silkme 3., Toplam 1.

2005
Dünya Şampoyonası Busan, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

2004
Atina Olimpiyat Oyunları 1.

2003
Avrupa Şampiyonası Valencia, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.
Dünya Şampiynası Hermosillo, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

2002
Avrupa Şampiyonası Nuoro, Koparma 1., Silkme 2., Toplam 2.
Dünya Şampiyonası Havirov, Koparma 1., Silkme 2., Toplam 1.

2001
Avrupa Şampiyonası Klosterneuburg, Koparma 1., Silkme 1., Toplam 1.

2000
Avrupa Şampiyonası Kosice, Koparma 2., Silkme 2., Toplam 2.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !